فرجام خطرناکترین فضاپیمای جهان

                     فرجام خطرناکترین فضاپیمای جهان؟                       


فضاپیمایی که اخیرا توسط روسها به فضا پرتاب شده، به دلیل خروج از کنترل، بزودی با مخزنی پر از سوخت سمی در زمین سقوط می کند.

به گزارش برنا به نقل از دیلی‌میل، کارشناسان ناسا هشدار دادند یک فضاپیمای روسی که در هفته جاری به فضا پرتاب شد، با وجود تلاش کارشناسان برای تثبیت آن در فضا، بزودی با مخزنی پر از سوخت سمی وخطرناک در زمین فرود می‌آید.

این‌ فضا پیما با 14.6 تن وزن، بیشتر وزن آن حدود 12 تن اختصاص به وزن ترکیب سمی سوخت هیدرازین و تراکسید نیتروژن دارد.

در حال حاضر روس‌ها امیدوارند که وقتی این کاوشگر به سطح زمین نزدیک می‌شود سوخت آن در حالت مایع باشد و بدون آسیب، 50 مایل بالاتر ازسطح زمین منفجر شود.

اما جیمز اوبرگ یکی از کارشناسان ناسا که در حال حاضر به عنوان مشاور سازمان ناسا فعالیت می کند، بر این باور است که سوخت سمی در کاوشگر به حالت منجمد در‌آمده و به هنگام پرتاب به زمین فاجعه‌ای محیطی ایجاد می‌کند.

 

به گفته جیمز اوبرگ این کاوشگر، سمی‌ترین ماهواره‌ای است که تا به حال به فضا پرتاب شده و یکی از فضاپیماهای سنگینی است که بدون کنترل انسانی به زمین بر‌می‌‌گردد.

منبع: همشهری

/ 2 نظر / 3 بازدید
ایمان آرزه

سلام ممنونم سر زدید ببخشید من دیر اومدم ، ایمیل ها رو تازه چک کردم در مورد تبادل لینک، حتما شما رو با عنوان وبتون لینک کردم شما هم با عنوان وبلاگم لینک کنید سپاس