موزه های مهم دنیا

*موزه راین لند :این موزه در سال 1820 میلادی در بن (آلمان) دایر شده و قسمت عمده آثار آن مربوط به تاریخ طبیعی است .

*موزه بالتیمور :این موزه در سال 1914 میلادی در کشور آمریکا تاسیس شده و دارای آثار نفیس از قرن دوم تا قرن ششم میلادی است .

*موزه ماساچوست :این موزه در سال 1886 در کشور آمریکا تاسیس شده و دارای آثار تاریخی و هنری از کشور های مختلف می باشد .قسمتی از آثار آن از نفیس ترین . گرانبها ترین آثار تاریخی است که در سایر موزه های دنیا وجود ندارد .

*موزه آلبرتینا :این موزه در سال 1776 میلادی در کشور اتریش تاسیس شده و دارای آثاری از ماقبل تاریخ و مصر قدیم و آثاری از هنر های اسلامی است و در حدود ده هزار نسخه کتاب خطی قدیمی دارد .

*موزه مادرید :در سال 1924 میلادی در شهر مادرید تاسیس شده و دارای آثار نفیس نقاشی منبت کاری و آثار گران قیمت دیگر است .

*موزه بریتیش موزئوم :موزه بریتانیای کبیر در سال 1753 در شهر لندن تاسیس شده و دارای آثاری از ماقبل تاریخ و آثار باستانی گرانبها از کشور های مختلف است .کتاب خانه مهمی نیز دارد که دارای 6 میلیون نسخه کتاب خطی و چاپی است .

*موزه ملی روم :این موزه در سال 1889 میلادی در کشور ایتالیا تاسیس شده و دارای آثار باستانی از روم و یونان قدیم است .

*موزه کاخ گلستان :این موزه در زمان ناصر الدین شاه قاجار در کشور ایران دایر شده و سابقا جواهرات سلطنتی در آن قرار داده شده بود ،اکنون دارای آثار تاریخی گرانبها و تابلو های نفیس نقاشی است که اغلب آن ها کار کمال الملک است ،تخت طاووس نیز در آن جاست .

*موزه هنر میلواکی :این موزه واقع در ایالات متحده آمریکا می باشد .موزه هنر میلواکی 13 هزار متر مربع مساحت دارد و ساخت آن از سال 1994 تا سال 2001 به طول انجامید .

*موزه لندن :این موزه در سال 1912 میلادی در شهر لندن تاسیس شده و دارای اسنتدی مربوط به تاریخ این شهر می باشد .

کتاب خانه موزه بریتانیا

*موزه سلطنتی هنر های زیبا :این موزه در سال 1810 در کشور بلژیک تاسیس شده و دارای تابلو های نقاشی از استادان بزرگ است و کتاب خانه آن نیز بیش از صد هزار جلد کتاب دارد .

*موزه ایران باستان :این موزه در سال 1316 شمسی در کشور ایران دایر شده و دارای آثار نفیس باستانی و اشیا عتیقه گرانبها می باشد .

*موزه باستان شناسی پرتغال :این موزه در سال 1866 در کشور پرتغال تاسیس شده و دارای اثار ماقبل تاریخ و اثاری از جنگ های عرب با اسپانیا است .

*موزه تولستوی روسیه :این موزه در سال 1911 در کشور روسیه تاسیس شده و دارای آثار تاریخی است ، در قسمت کتاب خانه ی آن تعداد زیادی از نوشته های تولستوی که به خط خود او می باشد نیز نگه داری میشود .

*موزه لوور :این موزه در سال 1793 در کشور فرانسه تاسیس شده و دارای آثار گرانبهای تاریخی از دوره فنیقی ها ، آشوری ها ، کلدانی ها ، سومری ها و اقوام دیگر و مجسمه ها تابلو های نقاشی نفیس و کتاب خانه می باشد .

*موزه مصر :این موزه در سال 1900 میلادی در شهر قاهره تاسیس شده و دارای آثاری از ما قبل تاریخ و دوره فراعنه . آثار هنری و تاریخی است .

*موزه آمستردام :این موزه در سال 1908 در کشور هلند تاسیس شده و دارای اثار تاریخی و هنری نفیس از نقاشی و مجسمه سازی و کاشی سازی است .

*موزه لاهه :این موزه در سال 1821 در کشور هلند تاسیس شده و دارای تابلو های نفیس از نقاشان بزرگ است .

*موزه بارودا هند :این موزه در سال 1894 در کشور هندوستان تاسیس شده و دارای آثار ما قبل تاریخ و دوره های بعدی و اثار هنری هندوستان است .

/ 2 نظر / 4 بازدید
علی

استفاده کردم ،خیلی باحال بود دمت گرم .

عالی بود