آب و هوای ستاره‌ای

dwarf

این "نقشه آب وهوایی" از یک ستاره کوتوله قهوه‌ای با نام 2MASSJ22282889-431026 است.

کوتوله‌های قهوه‌ای را گاهی ستاره‌های شکست‌خورده می‌نامند. این نوع ستاره‌ها مانند سایر ستاره‌ها از یک توده متراکم گازی شکل می‌گیرند، اما توده کمتری دارند و نمی‌توانند مانند سایر ستاره‌ها اتم‌ها را متصل به یکدیگر نگهارند و انرژی تولید کنند.

این وضعیت باعث می‌شود که کوتوله‌های قهوه‌ای کمی شبیه به سیاره‌های گازی به نظر برسند.

دانشمندان ناسا با استفاده از داده‌های تلسکوپ‌های هابل و اسپیتزر این تصویر راهراه ازاز کوتوله قهوه‌ای است که لایه‌های توفانی از گازها را در اتمسفر نشان می‌دهد.

منبع : همشهری آنلاین

/ 1 نظر / 23 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- ------*♥*♥*♥*♥*♥*----- -------- *♥*♥*♥* -------- ----------- *♥* ----------- ┐──────────────────────────────────────────────────────┌ امام سجاد علیه السلام فرمودند: حقّ خداوند بزرگ اين است كه او را بپرستى و چيزى را شريكش ندانى و چون از روى اخلاص اين كار را كردى، خدا بر عهده گرفته كه كار دنيا و آخرت تو را كفايت كند و آنچه از او بخواهى برايت نگهدارد. ┘──────────────────────────────────────────────────────└