نقص فنی ادامۀ ماموریت کاوشگر فوبوس را با ابهام روبرو کرده است

 

                     ساعاتی پس از پرتاب کاوشگر گرانت-فوبوس به مدار مریخ، روسیه اعلام کرد این کاوشگر با مشکلات تکنیکی مواجه شده و فرود آن به روی قمر فوبوس در حال حاضر با ابهام روبروست.

ساعاتی پس از پرتاب کاوشگر گرانت-فوبوس به مدار مریخ، روسیه اعلام کرد این کاوشگر با مشکلات تکنیکی مواجه شده و فرود آن به روی قمر فوبوس در حال حاضر با ابهام روبروست. مسئولان سازمان فضایی روسیه می گویند در صدد هستند تا این مشکل را ظرف سه روز آینده حل کنند.قرار است این کاوشگر نمونه هایی از خاک و سنگ مریخ را با خود به زمین بازگرداند. این ماموریت سه سال به طول خواهد انجامید.

ماموریت کاوشگر فوبوس در صورت موفقیت بزرگترین دست آورد روسیه در عملیات فضایی از سال 1986 به اینسو خواهد بود. این کاوشگر 700 تن وزن دارد و در صورتیکه مشکل پیش آمده رفع شود، پس از 11 ماه پرواز به روی سطح مریخ خواهد نشست.

منبع :پارس اسکای

/ 2 نظر / 3 بازدید
mahdi

سلام وبلاگ خیلی خوبی داری موفق باشی بیا وبلاگ من و کلی اس ام اس بخون اگه خواستی منو با(جک و لطیفه و اس ام اس) لینک کن بعد بیا وبلاگ من و در قسمت "ارسال لینک " وبلاگتو ارسال کن

رضا

سلام وبلاگ زیبایی دارید امیدوارم که موفق باشید. به وبلاگ من هم بیایید و نظرتان را بگذارید((iranmakan.tebyan.net . حتما نظر بگذارید.اگر خواستید به وبلاگ زیر هم بروید. ممنون. www.khanedoost.mahdiblog.com