فرضیه قوم مایا در مورد برخورد جرمی به زمین درست است؟

قوم مایا یکی از چهار تمدن اصلی آمریکای مرکزی می باشد که دستاورد هایی نیز در زمینه نجوم داشته اند که می توان از آن جمله به دو سنگ دندانه دار خمیده که در میان خود استوانه ای را می گرداند اشاره کرد که با همان اندازه دندانه ها دستگاه تبدیل سال خورشیدی و قمری را تشکیل می داد .هنگام پیدا کردن این ابزار از ساخت آن 1500 سال می گذشت،و خطای آن تنها 30 ثانیه بود .تمدن مایا ها در مکزیک دارای رصدخانه های دقیقی نیز بوده اند اما در پاسخ به سوال باید بگوییم که تا اندکی بیشتر از 10 سال دیگر ممکن است ما شاهد وقوع یک انفجار عظیم در سیاره خودمان باشیم .

ستاره شناسان هشدار داده اند که یک تخته سنگ سرگردان به سوی زمین در حال حرکت است و ممکن است در سال 2014 میلادی به زمین برخورد کند .

جالب آن که زمان برخورد محاسبه شده درست مصادف با نوروز 1393 شمسی خواهد بود! هرچند ستاره شناسان برای کاهش نگرانی ساکنان کره خاکی اعلام کرده اند که احتمال برخورد این تخته سنگ عظیم به کره ما ، یک در 900000 است !ولی با این همه جالب است که بدانید در صورت برخورد ، شدت آن بیشتر از 20000000 بمب اتم خواهد بود .

جالب آن که این تخته سنگ سرگردان ، از زمان تشکیل منظومه خورشیدی 5/4 میلیارد سال پیش بر جای مانده و بیشتر آن ها در مکانی میان مریخ و مشتری در مداری که کمربند استروبید ها نامیده می شوند در حال گردش هستند .این سنگ های عظیم و سرگردان به خاطر جاذبه ستاره های دنباله دار یا سایر سیارات ممکن است هر از گاهی از مدار خود خارج شده و به سوی زمین حرکت کنند .نام این تخته سنگ عظیم و سرگردان فضایی QQ472003 است .

/ 0 نظر / 4 بازدید